لیبل

لیبل
لیبل کاغذی

لیبل کاغذی‎ (Paper Labe‎l)‎

‎ لیبل کاغذی متداولترین و پر مصرف ترین نوع برچسب می باشد و همانگونه که از نامش مشخص است، جنسی از کاغذ ‏داشته و با ضخامت، رویه (گلاسه ، نیمه گلاسه‎ ‎و مات) و اوزان متفاوت قابل ارائه می باشد, ‎در حقيقت ليبلهاي كاغذي را ميتوان به هر رنگي در آورد. اين برچسبها از نظر مارك هم متنوع هستند (فنلاند، جك و فاسون آلمان، رول كاور ايتاليا و....) و از نظر خاصيت چسبندگي به صورت پرچسب و معمولي ميباشند.  . ‎سهولت در استفاده ‏و قیمت مناسب ، موجب استفاده وسیع آن درصنایع مختلف بسته بندی از قبیل موارد غذایی پوشاک و دارویی و... شده است.

لیبل پی وی سی

لیبل پی وی سی‎ (White Pet, PE , PP, PVC)‎

برچسب هاي پي وي سي حالت پلاستيكي داشته و تا 80 درجه سانتيگراد حرارت را تحمل مي كنند , لیبل های پی وی سی در واقع به کلیه لیبل های مقاوم سفید رنگ پلاستیکی که دربر گیرنده متریال های‎,Pet, PE, PP ‎است ‏اطلاق می شود و داراي انواع مات و براق ميباشد. و استفاده از آن در مواردی است که احتیاج به مقاومت ‏بیشتری از لیبل کاغذی با ماندگاری چاپ به مراتب بالاتر وجود داشته باشد.

لیبل متال

لیبل متال‎ (Silver Pet Matte)‎

این نوع برچسب را می توان یکی از مقاوم ترین لیبل ها نامید که از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده و همچنين ضد خش بوده و در صورتيکه براي چاپ از ريبون خاص خود استفاده شود کيفيت چاپ روي آن عالي میشود و در مقابل حرارت و شوينده هاي قوي مقاوم ميباشند و بهترین نوع آن که عموماً ‏تولید شرکتهای مطرح ‏Rollcover ‎، ‏UPM ‎و‎ Fasson ‎فنلاند می باشد که تا 220 درجه حرارت غیر مستقیم را تحمل ‏می کند.

لیبل خرد شونده

لیبل اموال, خرد شونده، گچی‎ (Asset / Security Label)‎

اينگونه برچسبها همانطور كه از اسمش پيداست براي اموال سازمان و شرکتهاي بزرگ استفاده مي شود و همچنين همان بحث امنيتي برچسبهاي سكوريتي را دارا ميباشد ولي از نظر نوع جنس بسيار ضخيمتر از ديگر ليبلها مي باشد لیبل اموال یا برچسب خردشونده‎ (Asset Label) ‎که در برخی موارد به آن لیبل امنیتی هم اطلاق می شود همانگونه که از ‏نامش مشخص است برای مصارف امنیتی و یا کاربردهایی به کار می رود که نیاز است در صورت برداشتن لیبل ، برچسب ‏مربوطه سالم نماند. در حال حاضر لیبل اموال‎ Asset Label ‎در متریالهای مختلفی وجود دارد.

لیبل پارچه ای

لیبل پارچه ای ، تایوک‎ (Tyvek, Textile, Fabric)‎

لیبل پارچه ای یا تایوک که از الياف پارچه به صورت فشرده ساخته شده است و نوع قابل پرینت آن عموماً در دو مدل ‏Satin (‎براق ) و معمولی ‏‏(مات) می باشد مقاومت بسيار بالا از نظر پايداري دارد .با توجه به کاربرد این نوع لیبل در صنایع پوشاک (به عنوان لیبل دستورالعمل شستشو) ، نساجی و خودرو ‏سازی (صندلی و کمربند ایمنی).

لیبل حرارتی

لیبل حرارتی ، ترمال‎ (Thermal Label)‎

اينگونه برچسب ها بصورت حرارتي بوده و نيازي به ريبون براي چاپ ندارند .لیبل حرارتی یکی دیگر از برچسبهای رایج است که از مشخصه اصلی آن می توان به عدم نیاز به ریبون هنگام چاپ اشاره ‏کرد. جنس لیبل حرارتی یا‎ Thermal ‎کاغذی بوده با پوششی حساس به حرارت‎.

لیبل گارانتی

لیبل وُید,برچسب گارانتی‎ (Void Label)‎

اينگونه برچسبها نيز در بحث گارانتي استفاده دارند از نظر كشيدگي مقاومت بالا و حرارتي تا 80 درجه سانتيگراد را تحمل ميكنند لیبل وید‎ (Void) ‎نوعی لیبل خاص است که عموما" برای مصارف امنیتی به کار می رود‎. ‎به عنوان مثال وقتی در صدد ‏باشیم تا بسته بندی کالا و یا خود محصول را پلمپ نماییم و از باز شدن آن مطمئن شویم ، بهترین گزینه استفاده از لیبل وید‎ ‎‎(Void) ‎است و در دو نوع شطرنجي و نقره اي ميباشد.

لیبل بک متال

لیبل بک متال,برچسب پشت متال‎ (Back Metal Label)‎

اين نوع لیبل بسيار پرچسب بوده و براي موارد خاصي، مانند چسباندن بر روی سطوح روغنی و یا سطوحی خاص مانند ‏تایر بکار می رود. بهترین نوع آن تولید شرکت ‏Fasson ‎می باشد‎.‎