ریبون وکس ، ریبون وکس رزین ، ریبون رزین ، سوپر رزین

ریبون
ریبون وکس

ریبون وکس

اين نوع ريبون يکي از ارزان ترين ريبونها ميباشد و بيشترين استفاده را روي ليبلهاي كاغذي دارد و مقاومت چنداني از نظر پاك شوندگي ندارد و در مقابل سايش و شستشو و شرايط محيطي مقاومت چنداني ندارند. همچنين در انواع رنگ هاي مختلف نيز موجود مي باشند. ریبون وکس یک نوع از ریبون های رایج و پر کاربرد است ریبون وکس در تکنولوژی چاپ حرارتی ‏انتقالی استفاده می شود. عمده استفاده ریبون وکس‎  ‎برای برچسبهایی با جنس کاغذ است . همانطور که می ‏دانیم لیبلهای کاغذی در بسیاری از صنایع جهت بسته بندی (روی کارتن، بسته یا پالت) استفاده میشود.

وکس رزین

ریبون وکس رزین

اين نوع ريبونها از لحاظ مقاومت و كيفيت چيزي مابين ريبون هاي وکس و رزين ميباشند و كيفيت چاپ بر روي همه انواع ليبلها را دارا ميباشد ریبون وکس رزین یکی دیگر از انواع ریبون هایی است که در مجموعه هایی که از لیبل پرینتر ‏جهت چاپ برچسب استفاده می کنند، کاربرد دارد. این ربون به دلیل داشتن درصد رزین بیشتر در این ریبون، ‏ماندگاری چاپ به مراتب بالاتری از ریبون وکس دارد. ریبون وکس رزین برای لیبل هایی که از جنس پلی‎..وی سی هستند استفاده میشود.‎

 رزین

ریبون رزین

اين نوع ريبونها كيفيت چاپ بالايي دارند و بيشتر براي چاپ بر روي ليبلهاي متال، پي وي سي و تايوك استفاده ميگردند , ریبون رزین جزو مقاوم ترین ریبون از لحاظ ماندگاری چاپ بر روی لیبل های مختلف می باشد. ‏همچنین ریبون رزین برای اثر گذاری روی برچسب نیاز به حرارت بیشتر هد دستگاه لیبل پرینتر را دارد, ریبون رزین روی ‏طیف وسیعی از لیبل ها اعم از پلی پروپیلن ، ‏pvc ‎، متال ،خرد شونده، ترانسپارنت یا شفاف چاپ‎...‎ استفاده میشود.

 رزین

سوپر رزین

در مقابل شويندههاي قوي مقاومت بيشتري داشته وبراي مصارف خاص به کار ميرود و بيشتر براي چاپ به روي فيش و برچسب اموال و PVC و يا متاليک به کار گرفته ميشود.